Looking for your Class Rep?

If you cannot find any Class Reps when searching for your specific course code, try searching using just your subject code, or your subject code and the first number of your year level, as some programmes have Class Reps that represent a whole cohort rather than individual courses.

E.g. try "ENEL" or "PSYC4"

— select a course —
Ash Gutteridge
— select a course —
Tomas Murphy
ACCT102 – Accounting and Financial Information
Bohan Zhang
ACCT102 – Accounting and Financial Information
Alan Benny
ACCT102 – Accounting and Financial Information
Jamie Johnson
ACCT103 – Accounting and Taxation: An Introduction
Quan (Jenny) Jin
ACCT103 – Accounting and Taxation: An Introduction
Shae Gallagher
ACCT211 – Financial Accounting
Abigail Nartea
ACCT211 – Financial Accounting
Jared Wong
ACCT252 – Law of Business Contracts
Ben Clarke
ACCT332 – Advanced Management Accounting
Nadine Kirk
ACCT332 – Advanced Management Accounting
Keely Nicholson-Gunn
ACCT356 – Advanced Auditing
Charlotte Haughey
ACCT359 – Further Issues in Advanced Taxation
Sophie Chisholm
APSY – Applied Psychology
Charlotte Berry
ARTS102 – Problems, questions, evidence
Harry Waddington
ARTS102 – Problems, questions, evidence
Kate Clements
BCHM112 – Structure and Reactivity in Chemistry and Biochemistry
Chione Banda
BCHM112 – Structure and Reactivity in Chemistry and Biochemistry
Isabel Bradley
BCHM206 – Organic Chemistry
Abby Meynell
BCHM306 – Biochemical Pathology
Ashleigh Johns
BCHM306 – Biochemical Pathology
Emma Kloss
BCHM339 – Bioinorganic and Bioorganic Chemistry
Emma Kloss
BCHM339 – Bioinorganic and Bioorganic Chemistry
Emma Kloss
BCHM339 – Bioinorganic and Bioorganic Chemistry
Jesse Wijaya
BIOL112 – Ecology, Evolution and Conservation
Molly Simpson
BIOL112 – Ecology, Evolution and Conservation
Sophie Olorenshaw
BIOL210 – Vertebrate Biology
Gavin Fleener
BIOL213 – Microbiology
Haig Bishop
BIOL213 – Microbiology
Finn Durning
BIOL215 – Origins and Classification of Life
Jaden Cameron
BIOL215 – Origins and Classification of Life
Sonal Rana
BIOL272 – Principles of Animal Behaviour
Ian Roux
BIOL309 – Experimental Design and Data Analysis for Biologists
Kyla Forbes-Kean
BIOL313 – Advanced Microbiology
Christine Castro
BIOL313 – Advanced Microbiology
Joel Tregurtha
BIOL384 – Marine Ecosystems
Ella Purvis
BIOL384 – Marine Ecosystems
Ella Purvis
BIOS201 – Issues in New Zealand Biosecurity
Maeve Maher
BSLP100 – 1st Year Bachelor of Speech and Language Pathology
Hannah Mercer
BSLP200 – 2nd Year Bachelor of Speech and Language Pathology
Tina Peters
BSLP200 – 2nd Year Bachelor of Speech and Language Pathology
Kate Tyson
BSLP300 – 3rd Year Bachelor of Speech and Language Pathology
Isabella Jack
BSLP300 – 3rd Year Bachelor of Speech and Language Pathology
Katie Swire
BSLP400 – 4th Year Bachelor of Speech and Language Pathology
Brenna Turnbull
BSNS201 – Business and Culture
Jodie Barclay
CFPY603 – Introduction to Interventions
Zara Kashkari
CHEM111 – Chemical Principles and Processes
Nghia Vang
CHEM111 – Chemical Principles and Processes
Nghia Vang
CHEM111 – Chemical Principles and Processes
Mason Waters
CHEM111 – Chemical Principles and Processes
James Briones
CHEM111 – Chemical Principles and Processes
Monikue Raggett
CHEM111 – Chemical Principles and Processes
Jessica Chan
CHEM111 – Chemical Principles and Processes
Naomi Holland
CHEM242 – Organic Chemistry
Anthony Smith
CHEM251 – Foundations of Materials Science and Nanotechnology
Laura Doyle
CHEM335 – Organometallic Chemistry and Catalysis
Thomas Hughes
CHEM337 – Organic Synthesis
Courtney Wilson
CHEM337 – Organic Synthesis
Courtney Wilson
CHEM347 – Drug Discovery and Development
Beth Jones
CHIN152 – Chinese Language 1-B
Taira Kawaguchi
CHIN152 – Chinese Language 1-B
Alex McCallum
CHIN152 – Chinese Language 1-B
Ryan Bright
CHIN252 – Chinese Language 2-B
Brie Harding-Browne
CHIN352 – Chinese Language 3-B
Jazmine Crew
CINE104 – The Oscar for Best Picture: The Envelope Please!
Madison Marshall
CINE301 – Film History: The Sixties and the New Wave
Samuel Hall
CLAS122 – Myth, Power and Identity in the Graeco-Roman World
Grace Joyce
CLAS208 – Archaeology of the Ancient Mediterranean World
Ellie Rice
CLAS208 – Archaeology of the Ancient Mediterranean World
Emily Sharp
CLAS208 – Archaeology of the Ancient Mediterranean World
Liadan Jaquiery
CLAS245 – Intermediate Latin Authors B
Jackson Head
CLAS319 – Sport and Leisure in the Ancient World
Lucy Nie
CLAS325 – Roman Social History
Annabel Wright
CLAS345 – Advanced Latin Authors
Lucy Nie
COMS102 – Introduction to News and Journalism
Jessie Curran
COMS104 – Introduction to Strategic Communication
Petra Bennett
COMS104 – Introduction to Strategic Communication
Kaylene Narayan
COMS207 – Social Media
Ella Aull
COMS207 – Social Media
Olivia Davis
COMS232 – Risk and Crisis Communication
Loredana Unsworth
COMS232 – Risk and Crisis Communication
Michelle Mccormick
COMS233 – Media Law for Journalists
Maddy Croad
COMS233 – Media Law for Journalists
Eve Hyslop
COMS306 – Media Communication in International Context
Sophie Hill
COMS332 – News Production
Anna Sargent
COSC122 – Introduction to Computer Science
Imogen Keeling
COSC122 – Introduction to Computer Science
Kush Desai
COSC122 – Introduction to Computer Science
Charlie Porter
COSC122 – Introduction to Computer Science
Jake Dalton
COSC131 – Introduction to Programming for Engineers
Nghia Vang
COSC131 – Introduction to Programming for Engineers
William Thompson
COSC264 – Introduction to Computer Networks and the Internet
Jordan Hay
COSC264 – Introduction to Computer Networks and the Internet
Artemis Hingston
COSC265 – Relational Database Systems
Kupa Mugutso
COSC265 – Relational Database Systems
Angela Yu
COSC362 – Data and Network Security
Menghao(Zayn) Zhan
COSC362 – Data and Network Security
Gareth Harcombe
COSC367 – Artificial Intelligence
Jakib Isherwood
COSC368 – Humans and Computers
Jakib Isherwood